Adršpach skály Penzion U Karabiny
  • +420 603 368 346
REZERVACEikona kde nás najdete

UBYTOVÁNÍ V PENZIONU U KARABINY V ADRŠPACHU

Rodinný penzion nabízí kapacitu 27 míst. Ubytování nabízíme ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici je také jeden dvoupokojový apartmán s vlastním kuchyňským koutem, vhodný zvláště pro rodinu s dětmi. V prvním patře penzionu se nachází malá kuchyňka určená pro ohřev jídla.

Restaurace s kapacitou pro 50 osob slouží pouze pro ubytované hosty a je otevřena denně. Místnost je vhodná k pořádání svateb, školních srazů, firemních či jiných společenských akcí.

Pro hosty našeho penzionu máme k dispozici malou ledničku v kuchyňce na patře, dětskou židličku či postýlku.

K penzionu náleží parkoviště pro hosty a garáž pro úschovu kol či motorek. K příjemnému posezení venku lze využít zastřešenou terasu s přilehlým dětským koutkem nebo ohniště.

CO SE CHYSTÁ, CO SE UDÁLO

Ubytování v těsné blízkosti Adršpašsko-teplických skal

Adršpašsko-teplické skalní město je celoročně oblíbeným místem pro strávení příjemné dovolené nejen pro partnerské páry či rodiny s dětmi, ale i pro celé skupiny. Penzion U Karabiny se nachází v blízkosti červené turistické trasy, která vede nejen do Adršpašských skal ale i na zříceninu hradu Adršpach.

Adršpach je nejkrásnějším skalním městem v Evropě, které se stalo oblíbeným turistickým cílem již na počátku 18. století. Adršpašsko-teplické skály, nedaleký Ostaš, Broumovské stěny jsou tvořeny křemičitými kvádrovými pískovci, které během milionů let vymodelovala příroda do fantastických tvarů. Od začátku 20. století je Adršpach rájem horolezců, kteří přišli do Adršpachu ze sousedního Saska, kde pískovcové lezení mělo již několikaletou tradici.

Počátky lezení v Adršpachu mapuje expozice lezeckého muzea v nedalekém Adršpašském zámku, vzdáleném od Penzionu U Karabiny 100 m. Adršpašsko-teplické skály mají rozlohu 1771 ha a jsou od Penzionu U Karabiny vzdáleny 200 m. Nejznámější skalní útvary v Adršpachu se nazývají Král, Milenci, Starosta, Starostová, Štěpánská koruna, Želva či Cukrovarský komín.

Vyhledávaným místem v Adršpachu je zatopený lom – Pískovna, která je známa z mnoha českých i zahraničních filmů a pohádek. Mezi další turistické cíle v Adršpachu patří např. Křížový vrch, ze kterého lze spatřit za dobré viditelnosti nejen celý Adršpach, ale i panorama Krkonoš, včetně Sněžky.

Těšíme se na Vaši návštěvu.
Jan Holada, majitel penzionu